TRAINING


 

Duomenų ir metaduomenų harmonizavimo procedūros

 

 

Šaltiniai
Ankstesnės mokymų modulio versijos parengtos Nature-SDIPlus projekto metu 2010 metais (http://www.nature-sdi.eu/) ir smeSpire projekto metu 2013 metais (http://www.smespire.eu/).
Nuosavybės teisės
Autoriai: Giacomo Martirano, Fabio Vinci, Stefania Morrone (EPSILON ITALIA). Šiai medžiagai taikoma organizacijos „Creative Commons“ licencija „Priskyrimas – Analogiškas platinimas / Attribution – ShareAlike“ (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/). 
Santrauka

Savarankiško mokymosi modulis apžvelgia įvairių šaltinių duomenų rinkinių ir metaduomenų transformavimo pagal atitinkamas INSPIRE schemas procedūras.

Supažindinama su duomenų ir metaduomenų harmonizavimo, susijusio su INSPIRE, principais ir apibūdinami harmonizavimo proceso žingsniai.

Modulyje aiškinama, kaip analizuoti pradinių ir galutinių duomenų modelius ir kaip panaudoti sutapdinimo lenteles, kad būtų galima atlikti pradinių duomenų ir INSPIRE schemų elementų susiejimą. Pateikta transformavimo įrankių apžvalga, padedanti pasirinkti tinkamiausią įrankį.

Modulis supažindina su validavimo principais. Validavimas yra reikalingas žingsnis, užtikrinant harmonizuotų duomenų/metaduomenų atitikimą susijusioms specifikacijoms.

Duomenų transformavimo ir validavimo praktiniai pavyzdžiai yra pateikti projekto LINKVIT mokymų moduliuose „Pakartotinis duomenų modeliavimas: praktinė patirtis“ (“Data Remodelling: Practical Experiences”) ir „Metaduomenų ir duomenų validavimas pagal INSPIRE” (“Metadata and Data Validation for INSPIRE”).

Struktūra

Mokymo modulis susideda iš šių dalių:

  • Duomenų ir metaduomenų harmonizavimo principai;
  • Pradinių ir galutinių duomenų modeliai;
  • Sutapdinimo lentelės;
  • Duomenų ir metaduomenų transformavimas;
  • Transformuotų duomenų ir metaduomenų validavimo principai.
Mokymo rezultatai

Po mokymų dalyvis galės:

  • nustatyti ir aprašyti žingsnius, reikalingus atlikti duomenų ir metaduomenų harmonizavimą;
  • nustatyti harmonizavimo ir/arba validavimo procese reikalingas taikyti taisykles/gaires;
  • nustatyti tinkamus transformavimo įrankius;
  • įvertinti duomenų/metaduomenų harmonizavimo proceso sudėtingumą.
Tikslinė auditorija
Modulis yra skirtas GIS ir IRT specialistams, norintiems suprasti INSPIRE harmonizavimo principus. Taip pat ne techniniams darbuotojams, dirbantiems INSPIRE diegiančiose organizacijose. 
Išankstiniai reikalavimai
Pagrindinės INSPIRE direktyvos žinios.
Kalba
Anglų k. 
Formatas
PDF dokumentai, prezentacijos, internetinė paskaita. Šis modulis yra savarankiško mokymosi modulis.
Mokymosi trukmė
2 valandos