TRAINING


 

INSPIRE keitimosi duomenimis ir paslaugomis pagrindai

 

 

Šaltiniai
Mokymų modulis parengtas 2013 m. smeSpire projekto metu (http://www.smespire.eu/).
Nuosavybės teisės
Autorius: Clare Hadley, Ordnance Survey, JK. Šiai medžiagai taikoma organizacijos „Creative Commons“ licencija „Priskyrimas – Analogiškas platinimas / Attribution – ShareAlike“ (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.lt).
Santrauka

2001 metais Europos Komisijos iniciatyva buvo pradėtas kurti teisinis aktas  – INSPIRE direktyva. Šios direktyvos tikslas ­­- pagerinti apsikeitimą harmonizuotais erdviniais duomenimis bei paslaugomis tarp viešųjų įstaigų, kurių kompetencijoje yra aplinkos politika ir veiksmai, galintys daryti tiesioginę ar netiesioginę įtaka aplinkai.

Šis modulis skirtas Europos teisės aktams, reglamentuojantiems duomenų prieinamumą, pakartotinį naudojimą ir dalijimąsi jais: Orhuso direktyvai dėl visuomenės priėjimo prie aplinkosaugos informacijos, direktyvai dėl viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo ir INSPIRE direktyvos reikalavimams dėl apsikeitimo duomenimis ir paslaugomis (įgyvendinimo taisyklėms). Taip pat modulyje nagrinėjama INSPIRE; dalijimosi reglamentavimas ir ką duomenų teikėjai turi daryti, kad atitiktų jo reikalavimus; reglamentavimo gairės; preliminari INSPIRE sutartis, terminai bei pagrindinės ir specialios INSPIRE licencijų sąlygos; gerosios praktikos pavyzdžiai.

Modulis taip pat paliečia keitimosi duomenimis ir paslaugomis pagal INSPIRE reikalavimus naujoves;  atvirus duomenis, keitimąsi duomenimis per paslaugas ir technines autorinių teisių apsaugos priemones; kompiuterių skaitomas licencijas ir tokius Europos projektus, kaip EULF, ELF, ARE3NA.

Mokymo medžiaga susideda iš prezentacijų, susijusių dokumentų ir internetinės paskaitos. Modulis skirtas savarankiškam mokymuisi.

Struktūra

Mokymo modulis susideda iš šių dalių:

  1. Keitimasis duomenimis ir paslaugomis ES ir pagal INSPIRE direktyvą;
  2. INSPIRE keitimosi duomenimis ir paslaugomis įgyvendinimo taisyklės ir gairės;
  3. Praktinis įgyvendinimas – duomenų teikėjų perspektyvoje;
  4. Trūkumai, problemos ir veiklos kryptys;
  5. Galimybės naujiems inovatyviems sprendimams.
Mokymo rezultatai

Po mokymų dalyvis galės:

  • apibendrinti kontekstą, kuriame buvo parengtas INSPIRE direktyvos skyrius apie dalijimąsi duomenimis ir paslaugomis;
  • suprasti ir paaiškinti pagrindinius INSPIRE direktyvos skyriaus apie dalijimąsi duomenimis ir paslaugomis elementus (tikslas, principai);
  • apibrėžti ir apibendrinti pagrindinius INSPIRE reglamento reikalavimus harmonizuotai prieigai prie duomenų ir paslaugų;
  • apibūdinti ir aptarti naujausią dalijimąsi duomenimis ir paslaugomis bei iliustruoti, kaip informuoti apie to dalijimosi susitarimus;
  • aprašyti ir aptarti teisės aktų įgyvendinimo klausimus, susijusius su duomenų teikėju;
  • paaiškinti galiojančių teisės aktų ir jų įgyvendinimo poveikį trečiosioms šalims;
  • iliustruoti ir komentuoti sėkmingą teisės aktų naudojimą savo tikslų pasiekime.
Tikslinė auditorija
Modulis skirtas specialistams, norintiems suprasti Europos įstatymus, reglamentuojančius duomenų prieinamumą, pakartotinį naudojimą ir keitimąsi duomenimis, ypatinga dėmesį skiriant INSPIRE direktyvos reikalavimams.
Išankstiniai reikalavimai
Moduliui nėra išankstinių reikalavimų.
Kalba
Anglų k.
Formatas
PDF dokumentai, prezentacijos, internetinė paskaita. Šis modulis yra savarankiško mokymosi modulis.
Mokymosi trukmė
4 valandos